Mistrzostwo Mazowsza U-16

 

                      W niedzielę 2 lutego br. w warszawskiej hali DOSiR Praga Północ przy ul. Szanajcy odbył się finał Halowych Mistrzostw Mazowsza juniorek  młodszych  (kat. U-16), organizowany corocznie przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

          Do gier eliminacyjnych przystąpiło 12 drużyn :

MUKS Praga Warszawa

MUKS Praga Warszawa II

UKS Ząbkovia

UKS Ząbkovia II

LUKS Czwórka Radom

LUKS Czwórka Radom II

AZS Uniwersytet Warszawski

GOSiR Piaseczno

UKS Leoncin

UKS Jantar Ostrołęka

KS Zamłynie Radom

KS Raszyn

Nasze dziewczyny i tym razem nie zawiodły zdobywając tytuł  Mistrza Mazowsza w halowej piłce nożnej juniorek młodszych w 2014r . W ćwierćfinale zmierzyły się w bratobójczej walce obydwie Pragi, niestety młodsze koleżanki pomimo zaciekłej walki uległy swoim koleżankom 5:2 .

 Nie obyło się bez niespodzianek, gdyż poza półfinałową czwórką znalazły się obydwie drużyny radomskie, natomiast "czarnym koniem" turnieju były podopieczne Marty Walczak i Marii Wąsowskiej z AZS Uniwersytet Warszawski, które wywalczyły brązowy medal, po zwycięstwie nad  GOSiRKAMI Piaseczno 4:0, a Magda Fornalczyk zdobyła miano najlepszej bramkarki.

W finale zmierzyły się MUKS Praga Warszawa i UKS Ząbkovia Ząbki. Podopieczne Marka Anglarta były nie do pokonania  wygrywając  4:1 

Królową strzelczyń została Oliwia Rapacka MUKS Praga Warszawa

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano inną piłkarkę MUKS Praga - Dominikę Grabowską, która z rąk prezesa Mazowieckiego ZPN, Zdzisława Łazarczyka odebrała pamiątkową statuetkę.

Brawo dziewczyny !!!.