Zawodniczki MUKS Praga Warszawa awansowały do

Finału Krajowego Turnieju Orlika

o Puchar Premiera Donalda Tuska

 

 Finał Wojewódzki  III edycji TurniejuORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska  został rozstrzygnięty!

W dniu6października na stadionie miejskim w Gostyninie, odbyły się finałowe mecze w czterech kategoriach wiekowych kategorie dziewcząt starszych 1999/2000 godnie reprezentowały zawodniczki MUKS Pragę Warszawa: Zawistowska Weronika, Bujnowicz Julia , Tryfon Gabriela ,Nastaga Marta , Kucharska Agata ,Opałka Aleksandra.

Mecze rozgrywane były w grupach każdy z każdym najlepsza drużyna zdobywał awans do finału krajowego który zostanie rozegrany w Warszawie 11-13.10.2012r.Mecze w wykonaniu naszych zawodniczek były pełne emocji oraz niespodziewanych zwrotów akcji. O zwycięstwie decydowały ostatnie mecze którym towarzyszyły ogromne emocje oraz piękna sportowa rywalizacja.

Po emocjonującej grze i  zwycięstwie z Wiktorią Gielniów następny przeciwnikiem były zawodniczki Jantaru Łęk Przedpełski w pierwszej minucie meczu bramkę dla naszej drużyny zdobyła Agata Kucharska i wydawało się ,że kontrolujemy rozwój wydarzeń jednak przeciwniczki w końcówce pierwszej połowy zdołały wyrównać i na przerwę zawodniczki Pragi zchodziły z nietęgimi minami. Niespodzianka czekała nas w pierwszych minutach drugiej połowy gdy przeciwniczki zdobyły drugą bramkę. Wyrównującą  gola na trzydzieści sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego strzałem głową zdobyła Marta Nastaga.        W ostatnim meczu potrzebne było wysokie zwycięstwo żeby zachować szanse na wygraną w turnieju i awans do finału krajowego ,na ostatni mecz dziewczyny wyszły skoncentrowane i po emocjonującej walce wygrał 5:2 co dało zwycięstwo w turnieju.

GRATULACJE I POWODZENIA W WIELKIM FINALE

 

 

WYNIKI KOŃCOWE

 

MUKS Praga Warszawa – UKS Wiktoria Gielniów          2:1

PG Pilawa – UKS Jantar Łęk Przedpełski                        3:1

MUKS Praga Warszawa – PG Pilawa                               2:2

UKS Wiktoria Gielniów -UKS Jantar Łęk Przedpełski      2:2

MUKS Praga Warszawa -UKS Jantar Łęk Przedpełski   5:2

UKS Wiktoria Gielniów - PG Pilawa                                    3:2

 

1. MUKS Praga Warszawa            7       9:5

2.UKS Wiktoria Gielniów                4        6:6

3.PG Pilawa                                    4        7:6

4.UKS Jantar Łęk Przedpełski      1       5:10