Zawodniczki MUKS Praga Warszawa Najlepsze w Polsce

III Turnieju  ORLIKA U-13

O Puchar Premiera Donalda Tuska

 

 Wielki Finał wyjątkowej III edycji TurniejuORLIKA  o Puchar Premiera Donalda Tuska został rozstrzygnięty!

W dniach 10-13października  w Warszawie na obiektach DOSiR Bemowo i Torwarze , odbyły się finałowe mecze jednych z największych w Europie piłkarskich rozgrywek w czterech kategoriach wiekowych (dziewczęta i chłopców U-11,U-13  Wśród uczestników turnieju były i godnie reprezentowały MUKS Pragę Warszawa U-13 nasze dziewczęta :Zawistowska Weronika (K),Tryfon Gabriela (B), Nastaga Marta ,Kucharska Agata , Opałka Aleksandra ,Bujnowicz Julia , Sokołowska Aleksandra

Pierwszego dnia na obiekcie przy ul. Obrońców Tobruku odbywały się rozgrywki grupowe nasze zawodniczki spisywały się wyjątkowo dobrze bo po dwóch wygranych meczach eliminacyjnych zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Bardzo ciekawie zapowiadał się trzeci mecz w którym  dziewczyny spotkały się ze zwycięzcom tego turnieju z roku ubiegłego zawodniczkami UKS Tęczy Bydgoszcz ,po bardzo emocjonującym meczu Prażanki były górą i z grupy wyszły z I miejsca.

Drugi dzień zawodów to mecze pucharowe ćwierćfinały i półfinały oraz mecze o trzecie miejsce dla zespołów które przegrały  mecze półfinałowe. Nasze dziewczyny w ćwierćfinale spotkały się z dobrze nam znanym zespołem UKS Sprinter Gościno i po wspaniałej walce przekład dla wszystkich wygrały 2:1 bramki dla Pragi po pięknych zespołowych akcjach całej drużyny zdobyła Agata Kucharska. W meczu półfinałowym Prażanki spotkały się z drużyną UKS Orlik Kalisz mecz był pełen zwrotów akcji i bardzo dużych emocji na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego nasz zespół prowadził 2:1 ale kaliszanki zdołały wyrównać i o zwycięstwie decydowały żuty karne w bramce naszego zespołu  fenomenalniespisywała się Weronika Zawistowska ( kapitan) która doprowadziła zespół do   K( 3:1)Wielkiego Finału Turnieju ORLIKA.

 

Ostatni dzień zmagań w ogólnopolskim finale III Turnieju ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA to cztery mecze o I miejsce w każdej kategorii wiekowej chłopców i dziewcząt młodszych i starszych. W sobotę po południu przy ulicy Łazienkowskiej na Torwarze rywalizację rozpoczęły dziewczynki młodsze finał dziewcząt starszych rozgrywany był jako trzeci i tu emocje sięgnęły zenitu.

Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz finałowy od szturmu na bramkę Stilonu i po bramkach Oli Sokołowskiej i Marty Nastagiw szóstej minucie prowadziły już 2:0 , ale gorzowianki nie oddawały pola i do przerwy było  2:1i kiedy  wydawało się, że nasze kontrolują rozwój wydarzeń, w drugiej  połowie bardziej zdeterminowane piłkarkiMUKS Stilon Gorzów przepuściły szturm na naszą bramkę, jednak po bardzo dobrej i ofiarnej  grze całego zespołu udało się obronić zwycięski wynik do ostatniego gwizdka sędziego i tytuł najlepszej drużyny w Polsce kat. dziewcząt starszych III Turnieju ORLIKA  O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA przypadł naszym wspaniałym DZIEWCZYNĄ .

Wszystkim meczom rozgrywanym podczas Wielkiego Finału , towarzyszyły niesamowite emocje oraz piękna, sportowa rywalizacja,uczestnicy, pomimo stawki zawodów, nie zapomnieli o sportowym duchu rywalizacji.Dziewczyny Pragi Warszawa i Stilonu Gorzów po końcowym gwizdku sędziego wspólnie odtańczyły taniec zwycięstwa. Dzieci wspierane ogromnym dopingiem i wsparciem  rodziców , dziadków oraz kibiców którzy zapełnili cały Torwar   stworzyły niezapomniane widowisko, oddające całe piękno dziewczęcego  futbolu.

Nagrody i medale w asyście naszych medalistów olimpijskich  Tomasza Majewskiego i Piotra Małachowskiego wręczała Pani Ministra Joanna Mucha.

Mecze eliminacyjne:

MUKS Praga Warszawa – LUKS Sobolik Sobolów           4 : 1

Marta Nastaga,Kucharska Agata,Zawistowska Weronika x2

MUKS Praga Warszawa – UKS Integro Staszów             4 : 0

Zawistowska Weronikax2,Kucharska Agatax2

MUKS Praga Warszawa – UKS Tęcz Bydgoszcz              2 : 1

Kucharska Agata, Zawistowska Weronika

 

Ćwierćfinały:

MUKS Praga Warszawa – UKS Sprinter Gościno             2 : 1        

Kucharska Agata x 2

 

Półfinały:

MUKS Praga Warszawa – UKS Orlik Kalisz                       2 : 2 k(3:1)

Sokołowska Aleksandra, Kucharska Agata

 

Finał:

MUKS Praga Warszawa – MIKS Stilon Gorzów                2 : 1

Nastaga Marta, Sokołowska Aleksandra

 

-zobacz zdjęcia

 

Brawo dla całej kadry szkoleniowej MUKS PRAGA WARSZAWA  

 

                        Życzymy dalszych sukcesów!!!