Nasze najmłodsze Mistrzynie Polski są już na meczu …

Nasze najmłodsze Mistrzynie Polski wyjechały na mecz el. MŚ Czechy – Polska.

To główna nagroda za zdobycie tego zaszczytnego tytułu. Po tym meczu 5 naszych zawodniczek udaje się na zgrupowanie kadry Polski U-11.

Podczas tegorocznego finału turnieju Orange Cup im. Marka Wielgusa po raz pierwszy wyłoniono najmłodszą reprezentacje dziewcząt do lat 11.

Pierwsze zgrupowanie nowo powołanej reprezentacji zbiegnie się ze zgrupowaniem kadry narodowej przed meczem eliminacyjnym mistrzostw świata Polska – Słowacja. Zgrupowanie to potrwa od niedzieli 11 października do czwartku 15 października 2009 roku, a odbędzie się w Będzinie. Kadrę dziewcząt prowadzą trener pierwszej reprezentacji kobiet Roberta Góralczyka wraz z Andrzejem Jasińskim i Joanną Paprocką. Wśród osiemnastu powołanych zawodniczek znajdzie się, aż pięć podopiecznych trenera Macieja Anglarta, są to: Dominika Grabowska, Monika Kędzierska,  Kinga Kołek,  Martyna Rosa i  Aleksandra Żmijewska.

Podczas czterodniowego zgrupowania dziewczynki przejdą m.in. testy szybkościowe i sprawnościowe. Ponadto organizatorzy zapewnili im warsztaty integracyjne oraz spotkanie i trening z pierwszą kadrą Polski. W dniu meczu ze Słowacją, 14.10.2009 r. zawodniczki U-11 rozegrają mecz towarzyskie ze swoimi rówieśniczkami ze Śląska. Po południu wszystkie uczestniczki zgrupowania kadru Polski U-11 będą kibicowały narodowej reprezentacji na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

 

Nasze najmłodsze Mistrzynie Polski na zgrupowaniu reprezentacji

 

Po przyjeździe na zgrupowanie nasze zawodniczki miały odprawę zapoznawczą, dostały stroje oraz dresy reprezentacji Polski, następnie odbył się trening oraz wieczorna odprawa. Następnego dnia po śniadaniu udały się na trening pierwszej reprezentacji Polski, gdzie mogły podejrzeć zajęcia sławnych zawodników oraz nauczyć się od nich ciekawych i nowych ćwiczeń. Zrobiły sobie zdjęcia oraz otrzymały autografy od swoich ulubieńców.

Jednym z stałych elementów zgrupowania są codzienne zajęcia na basenie. We wtorek dziewczynki miały dwa treningi oraz zajęcia na basenie.

Ostatniego dnia zgrupowania nasze zawodniczki udały się do Chorzowa na mecz naszej narodowej reprezentacji ze Słowacją. Mam nadzieję, że przywiozą ze zgrupowania nowe umiejętności i doświadczenia oraz wiele pięknych wspomnień i zdjęć na naszą stronę internetową.

 

Maciej Anglart