Zawodniczki  U -13 MUKS Praga Warszawa Wicemistrzem Polski

IV Turnieju  ORLIKA U-13

O Puchar Premiera Donalda Tuska

 

 Wielki  Finał  wyjątkowej  IV  edycji  Turnieju  ORLIKA  o Puchar Premiera Donalda Tuska został rozstrzygnięty!

W dniach 09-12 października  w Warszawie na obiektach DOSiR Bemowo i Torwarze , odbyły się finałowe mecze jednych z największych w Europie piłkarskich rozgrywek w czterech kategoriach wiekowych (dziewczęta i chłopców U-11,U-13  Wśród uczestników turnieju były i godnie reprezentowały MUKS Pragę Warszawa U-13 nasze dziewczęta : Bielińska Klaudia, Długosz Wiktoria , Krzysiak Klaudia , Laszczka Kinga, Materek Alicja, Mielniczuk Zuzanna, Przybylska Wiktoria , Stefaniak Lidia, Kędzierska Bogna , Sokołowska Aleksandra

Pierwszego dnia na obiekcie przy ul. Obrońców Tobruku odbywały się rozgrywki grupowe. Eliminacje zapowiadały się bardzo ciekawie bo grupa okazała się bardzo silna . Pierwszy mecz nasze zawodniczki rozegrał z wicemistrzem z zeszłego roku Stilonkami Gorzów , spisały się  bardzo dobrze bo po pasjonującym meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie pokonały rywalki 1:0 bramkę zdobyła Klaudia Krzysiak . Następny mecz z drużyną Smerfy Bielawa okazał się kluczowy rywalki w pierwszych minutach zdobyły szybko dwie bramki ale w drugiej części fantastycznie zagrała Alicja Materek która zdobywając dwa gole doprowadziła do wyrównania i wydawało się że mecz zakończy się remisem niestety rywalki na sekundy przed końcem strzeliły zwycięską bramkę. Trzeci mecz decydował o awansie po walce wygrana 3:0  z UKS Iskierki Waśniewo po dwóch wygranych meczach eliminacyjnych Prażanki zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Bramki zdobyły Bogna Kędzierska x2 i Kinga Laszczka x1.

Drugi dzień zawodów to mecze pucharowe ćwierćfinały i półfinały oraz mecze o trzecie miejsce dla zespołów które przegrały  mecze półfinałowe. Nasze dziewczyny w ćwierćfinale spotkały się z dobrze nam znanym zespołem UKS Ziółka Klęka i po wspaniałej walce przekład dla wszystkich wygrały 1:0 bramkę dla Pragi po pięknej zespołowej akcji całej drużyny zdobyła Alicja Materek,  która tego dnia grała wspaniale co dopiero miało się okazać. W meczu półfinałowym Prażanki spotkały się z drużyną UKS Szóstka Inowrocław  mecz był pełen zwrotów akcji i bardzo dużych emocji jednak nasz zespół narzucił warunki gry i po bramkach Alicji i Wiktorii Przybylskiej prowadził 2:0, po zwycięstwie  nad zdeterminowanymi rywalkami cała drużyna i kibice naszego zespołu mogli cieszyć się z awansu  do Wielkiego Finału Turnieju ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA.   

  Ostatni dzień zmagań w ogólnopolskim finale IV Turnieju ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA to cztery mecze o I miejsce w każdej kategorii wiekowej chłopców i dziewcząt młodszych i starszych. W sobotę  po południu przy ulicy Łazienkowskiej  na Torwarze rywalizację rozpoczęły dziewczynki młodsze finał dziewcząt starszych rozgrywany był jako trzeci i tu emocje sięgnęły zenitu. Ponieważ przeciwnikiem MUKS Pragi Warszawa miały być przeciwniczki z grupy UKS Smerfy Bielawa.

Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz finałowy trochę stremowane i szybko straciły dwie bramki po błędach całego zespołu. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra naszych piłkarek co skutkowało bramką kontaktową już na początku drugiej połowy meczu, dziewczyny przepuściły  szturm na naszą bramkę rywalek, jednak po bardzo dobrej i ofiarnej  grze całego zespołu nie  udało się doprowadzić do remisu. Po ostatnim gwizdku sędziego  tytuł najlepszej drużyny w Polsce kat. dziewcząt starszych IV Turnieju ORLIKA  O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA przypadł naszym rywalką UKS Smerfy Bielawa , ale nasze dziewczyny zostały Wicemistrzyniami Polski U-13 GRATULACJE wspaniałym DZIEWCZYNĄ 

Wszystkim meczom rozgrywanym podczas Wielkiego Finału , towarzyszyły niesamowite emocje oraz piękna, sportowa rywalizacja, uczestnicy, pomimo stawki zawodów, nie zapomnieli o sportowym duchu rywalizacji. Dziewczyny Pragi Warszawa i Smerfów Bielawa po końcowym gwizdku sędziego wspólnie odtańczyły taniec zwycięstwa. Dzieci wspierane ogromnym dopingiem i wsparciem  rodziców , dziadków oraz kibiców którzy zapełnili cały Torwar   stworzyły niezapomniane widowisko, oddające całe piękno dziewczęcego  futbolu.

DZIĘKUJEMY NASZYM KIBICĄ ZA WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ

Nagrody i medale w asyście naszych medalistów olimpijskich  wręczała Pani Ministra Joanna Mucha.

Mecze eliminacyjne:  

MUKS Praga Warszawa – MUKS Stilonki 1Gorzów                 1 : 0

Klaudia Krzysiak

MUKS Praga Warszawa – UKS Smerfy Bielawa                       2 : 3

Alicja Materek x 2

MUKS Praga Warszawa – UKS Iskierki Waśniewo                   3 : 0

Bogna Kędzierska x2 , Laszczka Kinga x1

 

Ćwierćfinały:

MUKS Praga Warszawa – UKS Ziółka Klęka                            1 : 0        

Alicja Materek

 

Półfinały:

MUKS Praga Warszawa – UKS Szóstka Inowrocław               2 : 0

Alicja Materek x1 , Przybylska Wiktoriax1

 

Finał:

MUKS Praga Warszawa – UKS Smerfy Bielawa                        1 : 2

Przybylska Wiktoria

 

Brawo dla zawodniczek całej kadry szkoleniowej

MUKS PRAGA WARSZAWA

 

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

- zdjęcia