Zawodniczki MUKS Praga Warszawa Mistrzyniami Polski U-11

XVII Turnieju im. Marka Wielgusa

 

 Wielki Finał wyjątkowej XVII edycji Turniejuim.  Marka Wielgusa został rozstrzygnięty!

W dniach 21-23 września w Wrocławiu, odbyły się finałowe mecze tych największych w Europie piłkarskich rozgrywek dla jedenastolatków. Wśród uczestników turnieju były i godnie reprezentowały MUKS Pragę Warszawa :AndruszLeanora,Ciechan Natalia , Długosz Wiktoria, Zofia Giętkowska, Materek Alicja , Olszowska Natalia, Jagoda Płatek,  Julia Sasal, Maria Wrzesińska, Zaborowska Julia  oraz trenerki : Kinga Świderska i Agnieszka Goszczycka.

Ostatni dzień zmagań w ogólnopolskim finale XVII Turnieju im. Marka Wielgusa to faza pucharowa. W Niedzielę po południu przy ulicy Oporowskiej rywalizację rozpoczęły zespoły, którym w sobotę  udało się wywalczyć awans  do finału A.

Mecze pucharowe w wykonaniu naszych zawodniczek były pełne emocji oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Najlepszą reklamą turnieju mogą być mecze finałowe, które stały na bardzo wysokim poziomie. Dzięki fantastycznym interwencją naszej bramkarki Wiktorii Długosz i postawie  całej drużyny po wygranych  meczach ćwierćfinałowym i półfinałowym  w którym o awansie Pragi do Wielkiego Finału decydowały rzuty karne  i wielkie emocje. 

Nasze dziewczyny rozpoczęły mecz finałowy od szturmu na bramkę Stilonu i do przerwy prowadziły 2:0i kiedy  wydawało się, że kontrolują rozwój wydarzeń. Bardziej zdeterminowane okazały się jednak piłkarkiMUKS Stilon Gorzów , które w końcówce meczu zdobyły kontaktową bramkę i emocje sięgnęły zenitu , jednak nasze bohaterki zdołały  rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść i zdobyć złote medale i tytuł Mistrzyń Polski U-11

Wszystkim meczom rozgrywanym podczas Wielkiego Finału Turnieju im. Marka Wielgusa, towarzyszyły niesamowite emocje oraz piękna, sportowa rywalizacja. Dzieci wspierane ogromnym dopingiem i wsparciem  rodziców stworzyły niezapomniane widowisko, oddające całe piękno dziecięcego futbolu.

Uczestnicy, pomimo stawki zawodów, nie zapomnieli o sportowym duchu rywalizacji. W tym roku sędziowie nagradzali uczciwie grających zawodników... zielonymi kartkami. Miało to związek z akcją "Zielona kartka Diadory", która promowała fair play. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali specjalne dyplomy oraz upominki od sponsora technicznego zmagań. Najlepszą Bramkarką Turnieju Została Bramkarka MUKS PRAGA WARSZAWA ,Najlepszą Zawodniczką wybrano Alicję Materek z MUKS Praga Warszawa.

W nagrodę nasze Mistrzynie Polski  MUKS Praga Warszawa pojadą do Włoch na mecz Interu Mediolan.

Mecze eliminacyjne:

MUKS Praga Warszawa – UKS Dubler Opole Lubelskie         2 : 1

MUKS Praga Warszawa – MUKS Medyk Konin                        2 : 0

MUKS Praga Warszawa – SP 8 Krosno                                    12 : 0

Ćwierćfinały:

MUKS Praga Warszawa – ARN GKS Tychy                             1 : 0 

Półfinały:

MUKS Praga Warszawa – UMKS Ostrowia Ostrówek            1 : 1(2:1)k

Finał:

MUKS Praga Warszawa – MIKS Stilon Gorzów                        2 : 1

 

 

 

                        Życzymy dalszych sukcesów!!! 

 

- zobacz zdjęcia