XVIII Turniej im. Marka Wielgusa - MISTRZOSTWA POLSKI U-11

W piątek 20 września 2013 w Policach (woj. Zachodniopomorskie) rozpoczęła się XVIII edycja Turnieju im. Marka Wielgusa. Zakwaterowanie zawodniczek/zawodników oraz trenerów i organizatorów miało miejsce w hotelu Dobosz. Uczestnicy zostali przywitani na czerwonym dywanie oraz towarzyszyły im flagi PZPN-u.  Na godzinę 18.30 zaplanowane zostało uroczyste otwarcie turnieju oraz losowanie grup eliminacyjnym. Ostatnią drużyną, która została w koszyku była MUKS Praga Warszawa. W ten sposób dołączyliśmy do SP Kaczórki, UKS Orzeł 2010 PZZ Wałcz i  UKS Szóstka Inowrocław. Po uroczystym otwarciu była kolacja i deser dla wszystkich uczestników, w postaci wielkiego tortu.

W sobotę ruszyły już gry eliminacyjne. Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP Kaczórki. Mecz skończył się wynikiem 5:3 dla Pragi. Następny mecz to rywalizacja z UKS Orzeł 2010 PZZ Wałcz. Dziewczęta podeszły to tego meczu bardzo skoncentrowane i zmobilizowane. Ostatecznie skończyło się 5:2 dla nas. Po dwóch wygranych spotkaniach Prażanki zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Zostało do rozstrzygnięcia, kto zajmie miejsce pierwsze w naszej grupie, ponieważ UKS Szóstka Inowrocław także wygrał swoje dwa mecze. Spotkanie z drużyną z Inowrocławia zakończył się wynikiem 0:0. Lepszy bilans bramkowi zapewniła sobie Praga i zajęła pierwsze miejsce w grupie F.

Ćwierćfinały rozegrane zostały jeszcze tego samego dnia co gry eliminacyjne. Według tabelki pierwsze miejsce grupy F miało się zmierzyć z drugim miejscem gr. E. Tak więc Praga swój ćwierćfinał zagrała z SP2 Kolbuszowa. Ostateczny rezultat 4:1 dla Pragi.

Po grach eliminacyjnych i ćwierćfinale wszyscy uczestnicy odwiedzili fabrykę cukierków „Dobosz”. Po tych „słodkościach” uczestnicy spotykali się na ognisku.

W niedziele pozostały do rozegrania dwa najważniejsze mecze. W półfinale Praga zagrała z ZSP Konin. Prażanki przystąpiły do meczu wypoczęte i zmobilizowane ale zarówno zestresowane. Już w pierwszej minucie Prażanki mogły prowadzić. Następnie podyktowany został dla nas rzut karny, którego niestety nie wykorzystała Jagoda Płatek.  Dopiero w drugiej połowie kibice mogli oglądać bramki. Po wygranej 2:0 dziewczęta z Pragi cieszyły się, że będą miały możliwość obrony tytułu Mistrza Polski U-11. Przeciwnikiem w tym najważniejszym meczu – Finale, okazały się mistrzynie woj. Śląskiego APN GKS Tychy.

Na mecz finałowy zawodników wyprowadzali tacy goście jak Stefan Majewski, Jan Bednarek czy Dariusz Dziekanowski. Rywalizacja w tym meczu stała na najwyższym poziomie.
W pierwszej połowie zarówno Dziewczęta z Pragi jak i z Tych miały możliwość wyjścia na prowadzenia. W drugiej połowie Prażanki przeważały, a nawet strzeliły  bramkę, której niestety sędzia nie zauważył. Mecz zakończył się remisem 0:0 i o wygranej miały zadecydować rzuty karne.

Podczas rozstrzygających rzutach karnych wszystkie zawodniczki zebrały się na środku boiska i trzymały kciuki za swoje koleżanki. Jako pierwsze strzelały mistrzynie ze śląska. Piłka trafiła z słupek. Z Pragi jako pierwsza strzelała Julka Sasal i nie dała jakichkolwiek szans bramkarce. Następnie zawodniczka z drużyny przeciwnej wykorzysta swoją szansę i pokonała naszą bramkarkę. Do drugiego karnego z Pragi podeszła kapitan drużyny Jagoda Płatek. Pomimo niewykorzystanego karnego z meczu półfinałowego, trenerki zaufały swojej podopiecznej, która nie zawiodła w najważniejszym momencie i strzeliła na 2:1 w karnych. Jako trzecia, rzut karny miała strzelać Maria Wrzesińska ale przeciwniczki nie strzeliły trzeciego karnego i dziewczęta
z MUKS Praga Warszawa zostały Mistrzem Polski U-11, jednocześnie broniąc tytułu z poprzedniej  edycji.

Skład Mistrzyń Polski U-11

Paulina Gawęcka, Zofia Giętkowska, Jagoda Płatak (kapitan), Ewelina Podgórska (bramkarka),
Daria Sokołowska, Maria Wrzesińska, Marianna Paruszewska, Natalia Latoszek, Gabriela Konieczek, Julia Sasal.

Serdeczne Gratulacje dla zawodniczek  i trenerek!!!